ÉPÍTSÜK  KÖZÖSEN  KISTERENYE  JÖVŐJÉT!

MENÜ

Összefogás a Városért Egyesület

 

Összefogás a Városért Civilszervezet március hónapban felmérést készített az egyesület tagjai részvételével Kisterenye városrész helyzetéről, közbiztonságáról,jelenéről, jövőjével kapcsolatban.

Válaszadók aránya következő képen alakult.: - 30 év alatti nő : 94 fő

-30 év feletti nő: 92 fő

-30 év alatti férfi: 81 fő

-30 év feletti férfi: 146 fő

Összesen 413 megkérdezett töltötte ki a kérdőíveket melyen 4 kérdés szerepelt.Szakértők szerint a 413 fős minta egy 10000-150000 választópolgárral rendelkező városnál elég,hogy viszonylag pontosan megmutassa az itt élők meggyőződését milyen a hangulat a városrészben. Tájékoztatás címén azt javasolják,hogy a kapott eredményt szorozzák be vagy a választásra jogosultak arányában vagy a lakosságéban.Mi a választásra jogosultak arányában szoroztuk fel a kapott számokat.

-1. Egyetért-e azzal, hogy Kisterenye újra önálló település legyen saját önkormányzattal?

A válaszadók 97,82 % - a azaz 404 fő mondta hogy váljunk le és 9 fő hogy ne. Ez a településünkön szavazásra jogosultak arányában 4297 fő mondana igent.96 fő mondana nemet.

- 2. Ön szerint a jelenlegi városvezetés döntéseiben érződik-e Kisterenye fejlődése?

A válaszadók 95, 39 % azaz 394 fő mondott nemet,19 fő hogy igen. Ez az arányszavazásra jogosultak arányában 4190 fő mondana nemet, és 203 fő mondana igent..(Válaszadók azzal indokolták a nemet, hogy az innen befizetett adókból semmi nem kerül vissza Kisterenyére a 2011.-es évben, rosszak a járdák, utak, nincs polgárőrség .ráadásul a városvezetésnek elsődleges célja Kisterenye lebutítása oktatás terén)

- 3 . Véleménye szerint a városvezetésnek van konkrét elképzelése terve a munkanélküliség csökkentésére?

Válaszadók 93, 7 % azaz 387 fő mondott nemet,s 26 fő mondta,hogy van . Azaz a választók arányában 4116 mondaná, azt hogy nincs.(A válaszadók a feltett kérdésre azt válaszolták, hogy az önkormányzat jelenlegi politikája nem hogy csökkenést, hanem növekedést fog eredményezni mivel a jelenlegi elképzelésükben az oktatási intézmények tönkretétele a fő céljuk. Azaz a Gimnázium elherdálása az Általános iskolában a létszámcsökkenésével tanárok állásai fognak megszűnni ez által nő a munkanélküliség, bezzeg az önkormányzatban a Fideszes támogatók magas fizetéshez jutottak, még úgy is,hogy nincs szaktudás sőt egy ember 3-4 helyről vesz fel fizetést. )

4. Véleménye szerint milyen Kisterenye közbiztonsága?

A válaszadók 70, 46 %- a mondta hogy rossz vagy ennél is csúnyább szavakat használtak.

Azaz 291 mondta hogy rossz, 118 fő hogy gyenge és 4 fő hogy jó .A 4es kérdés összesítésében a választásra jogosultak közül 3095 fő mondta hogy rossz 1255, hogy gyenge és 426 hogy jó. (A válaszadók kiemelték Kisterenyén nincs polgárőrség, állandóak a betörések, a fiatalok este nem mernek az úton közlekedni. Felkérték az Egyesületet a lakosok, hogy szervezzen az Egyesület egy jól működő hatékony a rendőrséggel együttműködő csoportot, amely Kisterenye lakosainak egy közbiztonságot eredményezne.)

 

Kértünk hivatalosan pontos számokat a város jegyző asszonyától de sajnos érdemleges választ a mai napig sem kaptunk,ezért más honnan kellett az adatokat beszerezni. Kisterenye városrészen a városlakók 37,5 %  él, azaz 5376 fő ez 2008-as adat, választásra pedig 4393 fő jogosult. Nagyon bíznak az itt élő emberek  a  leválás sikerében azaz Kisterenye újra önálló település lesz. A kérdező biztosok 3 helyszínt jelöltek ki a CBA parkoló, ABC + lakótelep és a Kossuth telep a bányateleppel együtt. A kérdező biztosok elmondásuk alapján elmondható, hogy az itt élő embereknek semmi jövőképük nincs a jelenlegi városfejlesztéssel

kapcsolatban. Megállapíthatjuk hogy a leválás elengedhetetlen a település fejlődése érdekében.

 

Bátonyterenye, 2011.03.19                                    Vanya Attila Tiborné

 

Szavazás

Mennyire tetszik az oldal?
Nagyon Tetszik
Rossz
Asztali nézet